| mytyk a întrebat:

de curand mi-am cumparat un Iphone 5 SH iar totul chiar a mers foarte bine pana aseara cand mi-am pus telefonul la incarcat si am vazut ca nu mai imi arata fulgerul. Trebuie sa precizez ca in acea zi am mai pus telefonul la incarcat de 3 ori cam si totul a mers perfect iar cand l-am scos de la incarcat ultima oara am scapat cablu USB jos. Am lasat telefonul la incarcat ceva vreme si am vazut ca incarca ceva dar putin, l-am conectat la PC iar nici acolo nimic nu arata fulgerul dar incarca dar greu, iar cu telefonul inchis se incarca ceva mai repede. Trebuie sa mentionez ca incarcatorul si cablul de date nu sunt originale mai mult ca sigur. Care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
| dary01 a răspuns:

Nu face ceva legatura inre electricitate si telul tau. nu e o problema cu telefonul ci cu incarcatorul. ia.ti un incarcator nou

| mytyk explică (pentru dary01):

Chestia este ca inchis incarca ceva gen ca si inainte si nici la PC nu il recunoaste nimic oricum de dimineata am dat comanda de un incarcator si cablu de date original Apple. Am sa revin cu un raspuns. Se poate sa fie si mufa defecta? M-am uitat in ea si arata perfect nu are nici un pin indoit. Multumesc!

| dary01 a răspuns (pentru mytyk):

Dar ar putea, dar nu mufa ci ar putea sa fie vreun firicel rupt care nu face legatura