| Dinozaur1urias2 a întrebat:

De putin timp mi se misca greu telefonul, asa ca i-am dat o resetare din fabrica. Dupa aceasta actiune a inceput sa se intample lucruri ciudate, adica mi se descarca foarte repede bateria, imi dispareau aplicatii din telefon singure, daca imi instalam un joc mi se bloca si se inchidea(totusi memorie am, adica card de 8). Am crezut ca e un virus, asa ca mi-am instalat mai multe antivirus-uri, dar toate imi spuneau ca nu au fost detectati virusi. Imi puteti da niste sfaturi ca sa nu se mai intample aceste lucruri?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încă o resetare? Și la telefonul meu vechi se întâmplau chestii de genul acesta după ce i-am făcut o resetare, însă mi-am luat altul și nu am mai lungit-o cu căutatul pe net... Îmi amintesc că după maxim o jumătate de oră de navigat pe net se bloca și se relua pagina, adică mă ducea din nou la pagina principală a motorului de căutare. Cât despre bateria ce se descarcă rapid, eu nu am avut această "plăcere". Poate că ar trebui să îl resetezi și poate își va reveni, în caz contrar instalează "Battery Doctor", te va ajuta puțin.