| Kriss96 a întrebat:

Buna!
De unde sa incep?
Acum 2 ani si jumatate mi-am facut un cont gmail pentru a putea folosi Android Market si pentru sincronizarea datelor.
Nu mi-am notat parola si nici nu a fost nevoie sa o folosesc vreodata,deoarece contul a fost permanent activ.
Ieri am schimbat sim-ul telefonului,iar acum imi cere parola de gmail, pe care nu o mai stiu.Am incercat sa-mi recuperez parola sau sa o schimb, dar mi-am epuizat si incercarile de a raspunde la intrebarea de securitate.Si acum trebuie sa astept pana maine ca sa incerc din nou. Exista si alte moduri de a-mi recupera parola? Si daca nu reusesc sa-mi recuperez parola, pot sa-mi fac un alt cont gmail? Am cautat o astfel de optiune prin telefon si nu am gasit.

Răspuns Câştigător
| Pinkyx a răspuns:

Si un coleg de al meu a patit exact la fel. A dus telefonul la Orange si l-a deblocat contra cost( pana la 50 de lei)

1 răspuns:
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Asteapta pana maine si incearca sa-ti amintesti raspunsurile de la intrebari.
Nu exista alt mod de a recupera contul, deci cel mai bine e sa incerci sa-ti amintesti.
Si din cate stiu eu, poti sa-ti faci oricand al cont gmail.
Succes!