| AdelinaIoana11 a întrebat:

Buna, dețin un iPhone 7 și mi s-a îndoit carcasa de pe spate cam un centimetru, exista vreo metoda de refacere?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inlocuieste carcasa.

| Samariteanul a răspuns:

Ori o indoiesti in partea opusa ori iei alta.

| udrescuf a răspuns:

Cumperi alta carcasa de telefon.

| Ursache_Claudiu_1998 a răspuns:

Salut! NU O ÎNDOI ÎN PARTEA OPUSĂ! Nu faci asta pînă nu dezmembrezi telefonul. Ai nevoie de o surubelnita speciala universala pentru telefoane mobile, o pană de chitară din plastic semidur, și o ventuză. După ce separi componentele, încearcă să aplici presiune cu degetul mare peste partea denivelată de pe carcasă. Ușor, pentru a nu o indoi in partea opusă. Numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ursache_Claudiu_1998):

Pentru a „executa" aceasta operațiune trebuie să scoată placa de bază și să decupleze mai multe contacte. Nu este recomandat pentru o persoană începătoare!

Cred că cea mai bună soluție este să mergi într-un service!

| AdelinaIoana11 explică (pentru anonim_4396):

Și cam cât m-ar costa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdelinaIoana11):

Nu știu, nici măcar aproximativ.
Îți trebuie un nou spate din aluminiu, în service nu cred că vor accepta să o îndrepte pe cea actuală.

Te avertizez că toate chestia asta te va costa un pic. Service-urile pe iphone sunt foarte scumpe, iar piesele de schimb de asemenea.