| BrianaManson a întrebat:

Detin un Samsung S8 care se presupune ca e waterproof. Astazi am fost la piscina si nu l-am bagat la i agancime mai mica de 50 de cm si nu l-am tinut nici macar 10 minute. De cand l-am scos din apa, nu mi citeste sim-ul si apasa singur pe butoane. L-am aspirat, insa fara succes. Sunt disperata, nu stiu ce sa fac, l-am luat in decembrie si nu am garantie

11 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nici dacă aveai garanție la el nu rezolvai ceva.
Acum va trebui să îți iei alt telefon.

| gelu1970 a răspuns:

Unde nu e cap...vai de telefon.
Oricum garanția nu acoperă așa ceva. Poate avea specificația respectivă, însă nu te îndeamnă nimeni să il bagi în apă.
Mergi la Samsung, plătești, și dacă ai noroc să nu fie prea târziu îți elimină umezeala din telefon și îți schimbă piesele deteriorate.

| cfrtobias a răspuns:

Cand bagi in priza sa incarci telefon ce iti zice?

| BrianaManson explică (pentru cfrtobias):

Imi spunea ca portul usb e ud, apoi l am lasat sa se ususce si l-am bagat la incarcat fara probleme

| cfrtobias a răspuns (pentru BrianaManson):

Si-a revenit telefon?

| Bogdan70001 a răspuns:

De unde **** ai scos tu ca S8 este waterproof laughing)
Iti spun eu ca nu este si nu te mai lua dupa toti dobitocii care iti spun ca este.Sunt foarte putine telefoane rezistente la apa.

Acum du-l la gunoi pentru ca deja se pare ca a intrat foarte bine in telefon si urmeaza sa-ti arata placa de baza...si atunci nu mai ai ce sa faci.

| BrianaManson explică (pentru Bogdan70001):

Pe orice site Samsung, se descrie ca fiind "rezistent 30 min la o adancime de 1.5 m"

| cfrtobias a răspuns (pentru Bogdan70001):

Are IP68 desteptule happy

| mirceakitsune a răspuns:

Csf cine te a pus sa l
bagi in apa, il poti arunca la gunoi!

| Navagio a răspuns:

Buna Pune-l într-un borcan cu orez si vezi maine dimineata.

| DenisBruh a răspuns:

Telefoanele nu sunt waterproof, ci water-resistance. Daca nu ma insel, garantia nu acopera aceste probleme.