| Vântulalb a întrebat:

Buna dimineata!
Am inchis un abonament la telefon. Nu am pastrat numarul. E blocat si acesta. Dar, providerul mi-a inchis abonamentul cu mai multe ore inainte de data anuntata si eu nu am apucat sa inchid contul de whatshsapp. Apare ca activ la toate cunostintele mele. Cum fac sa-l inchid? Multumesc

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Contul e la timpul trecut, rămâne așa

| Vântulalb explică (pentru sierra1):

Cum "la timpul trecut"?
Am facut si eu un test. Apare activ, pot trimite orice.

| sierra1 a răspuns (pentru Vântulalb):

"Cum fac sa-l inchid?"

inchiderea lui mami! se rezolvă de la sine

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Vântulalb):

Daca nu ai schimbat telefonul, evident ca merge
nu se inchide ca nu mai ai tu numarul, whatsapp nu are de unde sa stie asta si nici nu verifica periodic, ca mai ai numarul, dar daca reinstalezi aplicatia sau schimbi telefonul, nu o sa mai ai cum sa intrii in contul ala
in locul tau as da mesaje la toate contactele cum ca, contul ala nu mai exista si o sa iti schimbi nr de tel

| Vântulalb explică (pentru sierra1):

Cand? Cand va fi realocat numarul?

| Vântulalb explică (pentru Zuzu1991):

Contactele sunt anuntate. Dar am "reclamatii".

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Vântulalb):

Ce reclamatii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu de inchis.
Instaleaza aplicatia pe telefonul pe care ai avut-o.
Va fi activa automat.
Intra la setari.
Introdu numarul de telefon si sterge contul.

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca n-are numar cum primeste sms cod? laughing suna daca a luat cineva numar deja desi nu cred si cere cod?