| Aube a întrebat:

Buna dimineata!
Am un telefon dual sim. Dar este blocat intr-o retea. Stie cineva cam cat costa deblocarea, sa fie free retele? Nu stiu sa faca asta singura nici chiar daca s-ar putea.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai terminat contractul cu reteaua sunt obligati sa ti-l decodeze free. Daca nu, unt programe care-ti dau codul necesar deblocarii. Depinde de telefon. Si o ultima solutie la service unde poate fi in jur de 100 lei.

3 răspunsuri:
| Aube explică (pentru Salontanul):

Nu, nu am terminat contractul. Multumesc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Aube):

Am uitat sa-ti spun ca poate fi si mai ieftin. Depinde de model. Eu am vorbit de un model mai nou 2018 sau 2019.

| Aube explică (pentru Salontanul):

Este din 2018.
Dar daca tot am doua sloturi, nu vreau sa car doua telefoane dupa mine. happy Si doua cartele in aceeasi retea, nu are sens.