| Pena_Maria_2000 a întrebat:

Buna dimineata! Bunica mea are un telefon Nokia BL-4CT si in urma insistențelor ei am scos bateria din telefon si am pus-o la loc, apoi am deschis telefonul si imi apare "contact service" si se închide la loc. Va rog frumos ajutati-ma cu un raspuns deoarece bunica mea trebuie sa plece la spital zilele astea si are nevoie de telefon.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai asemenea telefon. Aia-i denumirea bateriei. Telefonul este altul dar nu conteaza. Mai scoate bateria si pune-o la loc daca nu trebuie resoftat. Du-l la service.

| FulgerInfinite a răspuns:

Contacteazai pe aia de la telefoane sau pune-l la incarcat are ceva schimbai bateria cred!