| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața!

Cipurile de la telefoanele Samsung sau nu stiu cum se zic placile de bază.

Sunt făcute în China sau în Coreea de Sud?

Telefoanele Samsung de pe eMAG sunt fabricate în Coreea de Sud?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, Telefoanele Samsung de pe eMAG (și nu numai) sunt asamblate în Coreea de Sud dar in cea mai mare parte, in China

| Wr3nch a răspuns:

Au trecut vremurile cand vindeau international modele facute in Coreea. Ce e pe piata europeana e asamblat in china.

| AvakinAndrei a răspuns:

Eu stiu ca telefoanele Samsung sunt făcute in China. Acum nu stiu, îți zic ca așa scrie pe cutie.