| Sophieka a întrebat:

Buna dimineata colegi,
Ma uit pe site-ul de la Vodafone si cel de la Orange pentru o optiune de credit / abonament lunar.
Sunt interesata de o optiune cu roaming dar nu stiu ce inseamna "S E E "?
Exemplu: Minute si SMS nationale si in roaming in SEE conform regulamentului UE nr 531/2012
Mi-ati putea explica? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sophieka explică:

Ai grija, cei de la ORANGE sunt niste neserosi.
Serviciile lasa de dorit. Am patit de cateva ori sa fiu inselat.
Am avut cartela inca din 2004 prepay la ei, insa in anul 2017 cand am dorit sa trec la abonament pentru punctele bonus, dupa o luna mi s-a zis ca punctele nu pot fi transferate. asta e doar una
Alta e cand mi-am bagat credit am zis ca vreau optiune de 50 GB trafic de date si cand ama juns acasa mi-a zis ca am doar 30, desii in mesaj scria 50, iar cand m-am dus sa intreb de ce mi-au zis ca l-as fi consumat eu, bataie de joc.
La Vodafone sunt acum, de cativa ani si nici o problema.
Pe langa asta au si servicii mai ieftine/avantajoase. (atat in ro cat si Spania unde sunt acum)

| Sophieka explică (pentru Sophieka):

Iti multumesc.

Sa stii ca si eu sunt pe Vodafone si am ales mereu Vodafone.
Azi am trecut pe la Orange si la fel ca de obicei, cam scarbos personalul.
M-am uitat acum foarte atent pe site-ul Vodafone la telefoane si au telefoane la fel ca la Orange plus la pret unpic mai ieftin si oferte rezonabile.

Iti multumesc pentru comentarii si da, cred ca cel mai bine e sa ramanem pe Vodafone, plus ca ori de cate ori a fost ceva inneregula si nu mi-a convenit ajutorul primit in sediul Vodafone, am sunat la Bucuresti si am fost rezolvata.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns:

See înseamnă spațiul economie european.
De prin 2018 in acest spatiu s-au eliminat costurile suplimentare de roaming și majoritatea ofertelor de telefonie mobila îți oferă gratis minute și internet in roaming

| DovleacTurbat a răspuns:

Eu la Orange, îmi luat un cod de reîncărcare de 10 euro și activam din *100# oferta de roaming pentru o lună de zile, după care, iar cod de 10 euro și tot așa timp de vreo 3 luni parcă. Atât te lăsau atunci, nu știu acum.