| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața. Din data de 6 noiembrie mi s-a modificat abonamentul și azi am sunat la cronos și am primit următorul mesaj: " Pana in data de 21/11/2019 ora 04:56 mai aveati: 100 min intl UE, 53944 MB nat, 42416 MB, 2560 MB bonus vechime, min si SMS nat nelimitat, costul suplimentar era 0.56 EUR, din care: 0.56 EUR din min/SMS nat".
Nu înțeleg de ce am cost și dacă mai am minute în alte rețea. Menționez că sunt pe Orange și abonamentul e de 7 euro.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ai dat vreun sms la numar din ala cu suprataxa

| GabiDumitrescu a răspuns:

"0.56 EUR din min/SMS nat" scrie clar. Cel mai probabil ai avut o convorbire cu un numar cu taxa, altfel nu imi explic, daca - cel putin teoretic - ei zic ca ai minute si SMS-uri nationale nelimitat.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Poti verifica provenienta costului suplimentar si in contul tau online. Daca doresti sa te ajutam noi, te rugam sa ne trimiti un mesaj privat cu numarul tau de telefon.

O zi buna,
Orange Helper