| mariusmac85 a întrebat:

Bună dimineața TPU
Am o întrebare despre Sistemul de operare Android
De ce aplicația Snapchat se instalează în memoria telefonului și nu pe card,deși am rootat telefonul și este setat să instaleze aplicațiile pe card
De fiecare dată cand se face actualizare la Snapchat, aplicația deși este pe card, se actualizează în memoria telefonului
Știe careva ce trebuie făcut?
Am un telefon Huawei Y5II
Vă mulțumesc anticipat
O săptămână binecuvântată să aveți!
PS: Dau funda celui mai concret răspuns, doresc să răspundă, care se pricepe cu adevărat la IT sau care a inîntâmpinat această problemă și a găsit rezolvare

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Poţi rula un windows la capacitatea maximă de pe un stick usb? -Nu!
Aşa şi cu aplicaţia ta.
Aplicaţiile întodeauna se vor instala în nandflash (sau hardul intern), restul aplicaţiei poate fi transferată pe microSd (cache-urile aplicaţiei)
Multe telefoane nu pot face acest lucru până nu sunt rutate.
Eu mi-am rutat telefonul de exemplu... Să nu mai plătesc monezi, diamante, etc. Ce te pun ăştia în joc să cumperi...
Aşa că e corect ce se întâmplă cu aplicaţia de care spuneai.
Succes!

| mariusmac85 explică (pentru mudokins78):

Buna seara Si eu il am rootat, dar partea cu platit monezi, diamante etc nu stiu la ce te referi
Te referi la acel program care se foloseste ca sa schimbi cifrele acel hack Cheat Engine?