| mariusmac85 a întrebat:

Bună dimineața TPU
Aș dori să aflu și eu
Cum fac remote la un smartphone cu touchscreen-ul stricat, care numai raspunde la comenzi?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data ii pui un touch screen, sa-l poti comanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa-ti controlezi telefonul printr-un program? Imposibil.

| LexiEla a răspuns:

Daca inca se poate aprinde, poti sa-i dai reset. E o comanda intre butonul de on/of si cele de volum, dar nu o stiu. Cauta pe Youtube si vei afla sigur. Eu acolo am gasit.

| mariusmac85 explică (pentru LexiEla):

Buna seara, stiu de meniul fastboot/recovery din pacate e in chineza, dar nu asta e problema si acolo imi face figuri
Multumesc AleDobre pentru ajutor, insa stiu ca exista programe care poti controla telefonul, numai ca necesita consimtamant de root
Am sa caut un cablu OTC ca am inteles ca ar merge cu un mouse cu Port USB

| Rusty78 a răspuns:

Daca ai folie de sticla atunci insemna ca de aia se misca greu

| mariusmac85 explică (pentru Rusty78):

Bună seara
Numai are folie de nici-un fel și a avut folie simplă de plastic
De aceea s-a și spart touchscreen-ul că i-am dat jos folia și am apasat prea tare pe touchscreen ca blegul și s-a crăpat, dar am continuat să frec și s-a crăpat și mai rău...