| crzmax72 a întrebat:

Buna dimineata TPU!
Ce smartphone nou imi recomandati pana in 500 lei? cu o baterie buna, procesor bun, 16gb memorie interna si 2 gb rami? nu vreau sa imi cumpar smartphone mai scump de 500 lei momentan.

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Sall! Încerca ceva din marca Huawei. EU ti-am recomanda Huawei Y6||, e in jur de 600 de lei dar e mereu la reducere pe eMag și ajunge undeva la 500 de lei. Are 16gb, face poze bune, poți asculta muzica că de aude clar și tare, are 4G... Dar mai poți încerca Huawei P8lite, la începutul anului costa in jur de 800 de lei dar acum am văzut că a ajuns undeva la 600 de lei, eu zic că e un telefon destul de bun. Daca vrei poți încerca și ceva Microsoft, eu ți-aș recomanda Microsoft Lumia 650, numai că prețul e undeva la 600 de lei, dar poți încerca și modelul 535 dar nu prea intră în criteriile tale având doar 8GB, 4G... Țin să precizez că toate telefoanele de mai sus au diagonala de 5inch. Eu zic că poți să te uiți și tu pe eMag, Flanco, Altex (online) și să "filtrezi" produsele, iar ce îți place îl iei. De obicei telefoanele cu specificați bune sunt și ele bune laughing)
Funda?

1 răspuns:
| GoldenBoy17 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa te uiti singur pe Site uri de Telefoane si sa numai ceri parerea altora, degeaba iti dam noi sfaturi de telefon, ia-ti un telefon care sa-ti placa si pe care consideri tu ca e ok pentru tine. La banii de 500 de lei. Dar eu, ca Expert in telefoane, ti-as recomanda un telefon Second-hand, daca vrei si Ceva performanta. Un Samsung S4 sau s5 ar fi perfect la banii astia. Pentru ca nu prea se gasesc telefoane cu performante bune la 500 de lei, dar apropo, Iti poti cumpara un Samsung J3 2016, Costa 450 de lei in magazin.