| Iote a întrebat:

Buna, din nou!
Dintr-o data, telefonul meu (Samsung) ma sacaie cu notificari pentru a activa... urmarirea telefonului. Localizarea lui. Nu gasesc de unde pot dezactiva asta. Ma ajuta cineva? Multumesc.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din setarile telefonului cauta la despre telefon.

| Iote explică (pentru CristiDinBucuresti):

La "despre telefon" am doar informatii software, aspecte juridice, din astea. Nu setari.

| Iote explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hopa! Merci!
Am gasit "Locatia ELS" (localizare in caz de urgenta) la o optiune nou intrata "Serviciu de localizare..." in "Locatie".
Ascunse una in alta.

| Iote explică (pentru Iote):

Si cat m-am chinuit sa o gasesc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu! Deschizi partea unde apar notificarile. Tii apasat, lung, pe notificare. O sa-ti apara o imagine de genul: https://imgur.com/4UGnEFq
Apesi pe butonul de schimbare si-si schimba culoarea cand il dai spre stanga. Apoi apesi pe butonul salvare. Nu te mai deranjeaza in veci!

| Iote explică (pentru Salontanul):

Haha, simplu dupa ce il gasesti. Numai ca nu despre asta e vorba, ci despre asta: https://ibb.co/7y6gMsz

| cfrtobias a răspuns:

Si eu am vazut asta cu locatia si am lasat activat, sincer nu cred ca incurca, poate candva chiar ai avea nevoie...

| Iote explică (pentru cfrtobias):

Din moment ce nu umblu prin locuri periculoase, nu vad de ce trebuie sa-mi manance din resurse. E bine sa fie acolo, sa poata fi activata la nevoie. Dar nu toata ziua.

| cfrtobias a răspuns (pentru Iote):

Cred ca foloseste doar cand suni la 112

| Iote explică (pentru cfrtobias):

Numai pentru asta e facuta. Dar daca e activa, consuma resurse. Actualizeaza mereu locatia ta.

| cfrtobias a răspuns (pentru Iote):

Eu am locatia oprita deci nu cred ca consuma laughing