| TGeo a întrebat:

Doresc sa-mi achizitionez un iphone 11 in rate de la altex, printr-un card. Daca nu am suma necesara pe cardul de la Raiffeisen, pot plati si cash sau cu 2 carduri?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa platesti integral, atunci nu vad nici un impediment de a plati din 2 conturi si/sau cash.
Daca vrei sa platesti in rate, atunci o banca agreata a vanzatorului ii achita valoarea integral, iar tu vei achita ratele pentru banca creditoare. In acest caz este nevoie acordul acelei banci.