| anonim_4396 a întrebat:

Este necesara instalarea pe telefon a antivirusului? Daca nu instalez antivirus, telefonul este in pericol, poate lua virusi de pe internet? Telefonul pe care il am eu nu are antivirus preinstalat.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Normal ca e in pericol, mai ales daca utilizatorul e aiurit!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca folosesti internetul, inidiferent ca e telefon, tableta, etc, e bine sa ai un antivirus.

| Bandit288 a răspuns:

360 Security

| Drami a răspuns:

Salut!

Eu sunt de parere ca nu poti lua cine stie ce virusi de pe internet.Desigur ca dupa ce intri pe anumite site-uri vei avea anumite pop-aduri cum ca telefonul ar fi infectat.Nu le crede, sunt doar minciuni pentru a le instala antivirusul.Totusi consider ca este necesara siguranta in timpul navigarii pe internet.Asadar iti recomand DU Speed Booster sau 360 Security.Astea sunt cele mai bune.

Sper ca te-am ajutat!

| bxjanzhh a răspuns:

Da! Dacă îţi instalezi antivirus o să îţi securizeze fiecare aplicaţie şi dacă o să apară probleme o să te anunţe.