| MikiAbce99 a întrebat:

este vorba de telefonul meu care chiar acum cateva zile l-am cumparat, nu stiu ce sa ii fac.
Problema este ca atunci cand ma suna cineva, acelei persoane ii arata ca am telefonul inchis, dar nu e asa. Dupa o ora sau chiar mai mult timp primesc mesaj ca am fost apelata acum nu stiu cate ore. Iar cu mesajele cam la fel, sunt momente cand le primesc la timp, la fel si apelurile.Dar, este foarte ciudat. Ma gandeam sa ma duc la magazinul de unde l-am luat ca poate sunt niste setari facute aiurea, si daca nu se poate face nimic, am sa sun la service-ul lor. Dar, poate stiti cumva ce as putea sa fac, daca si voua vi s-a intamplat. Multumesc.

4 răspunsuri:
| EdwardEddy a răspuns:

Umbla si tu prin setari.

| MikiAbce99 explică (pentru EdwardEddy):

Am tot incercat si la fel.

| madagaskar a răspuns:

Uite daca cartela este bine aranjata in telefon.
dupa care contrileaza si reteaua.
daca reteaua e mica SMS vin doar cind capata reteaua normala, la fel si cu apelurile. FUNDA

| MikiAbce99 explică (pentru madagaskar):

Cartela este perfect aranjata, asta stiu sigur, pentru ca eu pot suna, pot trimite mesaje, orice. Si am pus-o si in alt telefon si acolo suna, acolo primeam mesaje, este din setarile telefonului. Dar nu stiu care.