| Neagu_Nona_1983 a întrebat:

eu am un Samsung Galaxy J5 caruia i s-a spart ecranul, nu stiu ce are pentru ca, daca vreau sa il aprind imi arata jumatate di ecran, negru si nu functioneaza, va rog ajutati-ma si spuneti-mi ce are ecranul de nu se aprinde...

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai daca s-a spart ecranul, e defect, prin urmare nu mai afiseaza.
Asta inseamna ecran spart.
Acum da, sunt cazuri in care se sparge doar sticla, si/sau touch-ul.
La tine fie e si ecranul defect, fie de la socul primit exista posibilitatea sa fi sarit conectorul ecranului din pozitia acestuia si pur si simplu sa nu mai faca contact, desi nu cred, sau alte componente defecte.

| iwefgOficiall a răspuns:

Daca s-a spart ecranul s-a stricat si touch ul trebuie sa te duci cu el la servis sa til repare contra cost.