| 3ery66 a întrebat:

Buna,eu cu sora mea facem ore online.Noi nu avem laptop si nici tableta, doar telefoane. Avem 4 telefoane, 2 personale de pe care nu prea merge sa facem ore online si 2 vechi, un Huawei si un alcatel.Huaweiul are bateria stricata si nu merge sa ma loghez de pe el, si un Alcatel care merge netul cam prost pe el dar ne chinuim.Parintii noștri ne-au spus ca ne iau laptop dar nu cred ca ne pot lua, nu mai conteaza.Va rog sa imi dati idei ce putem face in legatura cu scoala online, avem mare nevoie.

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Daca faceti ore pe meet puteti sa dati zoom daca profesorul prezinta ceva pe ecran, deci nu prea ai nevoie de un ecran mai mare, pe celelalte platforme nu stiu cum e. Eu propun sa va vindeti toate telefoanele pe care le aveti, apoi mai puneti ceva banuti si va luati 2 telefoane mai performante de la amanet. Eu mi am luat un Samsung s8 functionabil pe care il folosesc de 2 ani, am dat 900 de lei pe el. Laptop urile sunt destul de scumpe(cele bune) daca nu aloci macar 2000 lei pe un laptop poti sa o lasi balta, cele sub 2000 de lei abia duc windows ul si camera web e de epoca. Ar fi o solutie sa iei unul la mana a 2 a dar aici trebuie sa stii sa l verifici ca sa nu iei teapa

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cerere la scoala sa primiti laptop sau tableta.

| NLS a răspuns:

Daca nu se poate nicicum sa primiti de la scoala, scrie-mi pe privat judetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pâna acum cum ati facut? Scoala online e demult.

Puteti intreba dirigintele daca puteti obtine tablete de la stat, desi ma indoiesc. Altfel, cum a zis cineva, vindeti cele 4 telefoane ca si asa sunt inutile si luati 2 mai ok. Realitatea e ca veti lua vreo 100-400 lei per telefon deoarece nu-s prea bune, dar macar luati ceva de 500 lei fiecare si e putin mai ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe olx Lenovo thinkpad, la 600 lei dar gasesti si la 400. X220 e perfect. Nu merge cu bani de la stat dar poti sa intrebi la scoala la voi daca se ofera ceva bani

| 3ery66 explică:

Bună ziua! Mulțumesc tuturor pentru mesaje, am rezolvat cu școala online. O sa dau fundă.