| Uisiahduajzbx a întrebat:

Eu vreau sa bag carteala mamei mele într-un telefon mai vechi de al meu și nu merge și nu pot sa înțeleg deoarece în telefonul ei dacă bag cartela ii apar toate contactele și telefonul acesta este mult mai vechi și în vechiul meu telefon nu primește acea cartela, ma puteți ajuta? Ce sa fac sau nu stiu?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce rețea? să fie digi sau telekom?

| Catrice a răspuns:

Ori nu e dimensiunea potrivita, ori e telefonul defect.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate contactele sunt salvate in memoria telefonului nu pe cartela.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Introdu cartela in telefonul mamei si importa-le de pe telefon pe cartela.

| Uisiahduajzbx explică:

Scuze dar nu am fost foarte explicita csnd am zis ca nu primește cartela aducă nu e nici semnal nici nimic e ca și cum nu ar fi o cartela în acel telefon chiar dacă e una