| Blondu_Pawl_1994 a întrebat:

Buna happy acum 3 luni mi-am cumparat un telefon...Un Alcatel Onetouch pop c7.Mergea bine si la un moment dat i-am facut un root deoarece nu aveam destula memorie.In fine problema mea este:azi am avut telefonul la scoala si nu stiu cand si cum dar la un moment dat s-a inchis.Acum vreau sa ma ajutati:de ce mi s-a inchis telefonul si de ce nul mai pot redeschide...

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bateria nu mai tine, vreun defect de la telefon (partea electronica). Daca l-ai cumparat la mana 2ª inseamna ca nu era bine ingrijit, altfel mergea bine daca era de incredere vanzatorul. Daca e nou si are garantie il poti duce la reparat.

| Blondu_Pawl_1994 explică (pentru mgtow):

Era sigilat in cutie cand l-am luat de la nanul meu de la Vodafone, de incarcat arata ca se incarca dar nu se deschidea.Bateria avea curent, am probat cu limba.L-am dus la gsm si mi-a zis ca s-a dus softul... Oare pot astia sau exista vreo modalitate sa ii refaca/refac softul telefonului?

| mgtow a răspuns (pentru Blondu_Pawl_1994):

Cu garantia in vigoare se poate repara, daca nu are garantie sau a expirat acei 2 ani platesti reparatia.