| Beatris95 a întrebat:

Ieri am dat cu telefonul de pământ, s-a crapat spatele și pe față foarte puțin. Este un Samsung s8. Problema este ca încerc sa îl încarc dar nu merge, tot apare încărcare oprită, temperatura telefonului este prea scăzută, Încărcarea va începe când telefonul va reveni la temperatura normală. Acesta este mesajul înainte de a se închide telefonul. Iar când îl pun la încărcător îmi apare un termometru într-un triunghi ca semnul exclamării și ledul continuă să licare. Ce pot sa fac? Care sa fie problema? Se poate sa fie din cauza șocului primit?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Problema e ca ai dat cu el de pamant
si oricat iti doresti o minune, numai service-ul te poate ajuta!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, dar ce te a apucat de ai dat cu telefonul de pămînt, acum l ai stricat, cumperi altul cu ăsta numai ai ce face. Sau il repari dar va costa mult.

| gelu1970 a răspuns:

Service

| AureliusTPU a răspuns:

Poti sa incerci cu un incarcator wireless sau cureti mufa, o poti face prinm a da cu spirt la mufa dar sa nu dai mult si apoi il lasi sa se usuce bine mufa apoi testeaza

| MobitelServiceGSM a răspuns:

Explicatia cu mesajul de temperatura este urmatoarea: in spatele capacului este circuitul de incarcare wireless. Acolo este un senzor de temperatura pentru a proteja telefonul la supraincalzire. Dupa ce ai dat cu el de pamant, proabil acel senzor termic s-a defectat si da aceasta eroare. Se poate rezolva foarte simplu la service. Daca esti din Bucuresti, poti incerca la adresa de mai jos reparatia si inlocuirea sticlei ecranului.

https://www.mobitel.ro/inlocuire-sticla-samsung-s8/

| Serghei1722 a răspuns:

Încearcă să cureți mufa.