| DenisaDeni302 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum pot schimba soft-ul unui telefon? Am un Samsung Galaxy Ace Plus Gt-s7500 si vreau sa il repar eu ca n-am chef sa il duc ca un reparator gsm.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa pui din nou softul (firmware), compatibil cu modelul tau. Procesul se numeste resoftare.
Eu am gasit un site cu versiunile disponibile, dar ar fi bine sa te documentezi cum trebuie facut asta si ce pasi trebuie sa urmezi, pentru ca procesul sa fie un succes. Gasesti aici si pentru Romania. Verifica exact tipul de soft folosit pentru modelul tau:
http://www.mrcrab.net/......S7500.html