| KM3 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o aplicatie buna pentru sms-uri? Am un Huawei y6 din 2019 si aplicatia pe care o are telefonul nu pare prea buna:sunt mesaje pe care nu le primesc deloc sau pe care le primesc dupa cateva ore.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Pentru sms-uri nu prea exista alta aplicatie
asta e o chestie PUR de telefonie, si la astea nu prea sunt alternative
TOTUSI e posibil ca problema sa fie ori din telefon (nu din aplicatie) ori din retea (sa ai probleme cu sim cardul)

iar teste la asta se fac schimband telefonul si/sau sim cardul cu un prieten, mama, tata, etc.

| MagicOneT a răspuns:

Nu cred ca ar fi vina aplicatiei, spre exemplu, tu ai aceeasi aplicatie de mesaje ca P30 sau seria Mate, probabil are telefonul vreo problema. In orice caz, incearca Google Messages (https://play.google.com/......ps/details e aplicatie default pentru sistemul Android de la Google.