| Zaharia_Marian_1968 a întrebat:

Buna, imi puteti spune cum pot scoate carcasa telefonului Samsung galaxi j3 2017 pentru a-i lua bateria?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca bateria e detasabila, vezi instructiuni mai jos:
https://www.youtube.com/watch?v=U7xIoJmInzc

In caz ca nu ai acest sistem de deschidere, cel mai probabil bateria nu se poate scoate.

| cfrtobias a răspuns:

Nu cred ca poti scoate nu e cum e la telefoanele vechi scrie ca e Non-removable Li-Ion 2400 mAh battery

| crysty1222 a răspuns:

J3 2017 e un telefon care nu are carcasa detasabila. Trebuie sa mergi cu el la un serivce GSM pentru a scoate bateria deoarece trebuie dezlipit touch-ul impreuna cu display-ul.