| xt9000 a întrebat:

imi puteti spune o parere detaliata despre windows phone? nu un anumit telefon de la ei ci acest sistem de operare in general : D.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Este destul de simplu. Raspunde fin la comenzi. Daca ai programe instalate in memoria telefonului le poti muta pe card fara sa fie nevoie sa le dezintalezi si sa le reinstalezi iarasi. GPS-ul se conecteaza foate rapid la sateliti.
Dezavantaj(singurul): nu exista teme. Poti schimba fundalul cu imagini si culori. Dar nu gasesti o tema pentru windows phone. Daca te uiti aici la imagini pentru windows phone, toate au patratelele acelea -fie ca sunt patratele mai mari, fie mai mici, fie mai multe sau mai putine; dar numai patratele gasesti: https://www.google.ro/......ps?/search :)

1 răspuns:
| Iuliapaula12 a răspuns:

Windows Phone (WP) este o familie de sisteme de operare mobile dezvoltate de Microsoft pentru smartphone-uri ca succesorul înlocuire la Windows Mobileand Zune. Windows Phone are o nouă interfață de utilizator derivat din metrou limbajul de design. Spre deosebire de Windows Mobile, se vizează în primul rând pe piața de consum, mai degrabă decât pe piața enterprise. [8] A fost lansat primul în octombrie 2010 cu Windows Phone 7

Windows Phone 8.1 este cea mai recentă versiune publică a sistemului de operare, lansat de fabricație pe 14 aprilie 2014

Windows Phone Brandul a fost eliminată în conformitate cu noua strategie Microsoft branding și urmează să fie urmat în 2015 cu lansarea Windows 10 pentru mobil, care este proiectat pentru a oferi o experiență universală în legătură cu versiunea de PC a Windows

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Windows_Phone_8_logo_and_wordmark.svg

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone_8.1