| dedemic a întrebat:

Buna,îmi spune cineva cum sa resoftez un tel Lenovo vibe Z2 pro

3 răspunsuri:
| simoo12 a răspuns:

Cel mai simplu mod de a efectua resoftarea dispozitivului este prin accesarea opțiunii de resetare, care poate fi găsită la o anumită locație în cadrul sistemului de operare Android - ceea ce presupune automat că sistemul poate fi accesat.

| AKH404 a răspuns:

Salut.
Iti spun eu.
Metoda de reinstalare din recovery.

Download : https://drive.google.com/......U5d2M/view
E softul stock, kittkat-ul.

1.Descarci fisierul.
2.Ai nevoie de un card, dezarhivezi fisierul si il copiezi in root la card. ( adica nu-l bagi in nici un folder, il lipesti in radacina cardului)
Fisierul trebuie sa fie de forma xxxx.qsb
3. Stingi telefonul
4. Tii apasat pe volum down + power simultan pana intra in recovery mod
5.Cu butoanele de volum selectezi a cincea optiune " SD update" si apesi pe power pentru confirmare
6. Selectezi fisierul care l ai copiat pe card.
7.Confirmi si astepti sa se termine instalarea.
8. Reboot.
9. Done

| AKH404 a răspuns:

Daca vrei sa-l flashuiesti via USB, de face cu SPFlashtool. Te ajut și cu un tutorial acolo.