| Alexandra200314 a întrebat:

BUNA happy
in mai voi face 13 ani si doresc sa imi schimb telefonul, pe care il am de 2 ani, e Samsung galaxy core, si nu imi place deloc deoarece abia mai merge.
in mai as dori sa imi schimb telefonul, sau poate in martie, difera de situatie.
as vrea sa imi iau un Iphone, 6 sau 6s. imi place 6s foarte mult, mai ales culoarea rose gold. si la 6 m-am gandit, dar sincer nu stiu inca. am calculat ca pana in mai voi strange aproximativ 3000 de lei, pe abonament, iphone 6s 64gb costa aprox 3500 lei, iar iphone 6 64 gb aprox 2700 cred.
cateva sfaturi? oricum va multumesc foarte mult de ajutor

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Iti recomand sa te mai gandesti. Exista un motiv pentru care pana acum ai avut acel Samsung Galaxy Core.

Eu mi-am schimbat telefonul Alcatel X-pop, in primavara anului trecut, cu un Sony Xperia Z1 compact, la mana a doua : http://images.fonearena.com/......tos-13.jpg
Culoarea a fost un plus. Am cautat un numar de 8 telefoane si m-am hotarat sa il cumpar pe acesta la 900 lei, avand toate accesoriile si garantie.
Acel iPhone 6/6s este bun dar este si foarte scump.

Iti recomand cu drag un Alcatel Idol 3, un telefon elegant, performant si cu camere foarte bune.

| Alexandra200314 explică (pentru SilviaDulcik):

Pe atunci Samsung galaxy core era nou nout scos pe piata, dar sincer nu stiu, nu ma pot decide

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Alexandra200314):

Era nou pe piata dar nu costa cat costa acum un iPhone 6.
Crede-ma, nu ai nevoie de un asa telefon scump pentru nimic in lume. Telefonul ce l-am dat exemplu, Alcatel Idol 3, este unul foarte bine echilibrat, un plus mare fiind camerele de calitate.

3 răspunsuri:
| MistretulPufos a răspuns:

Prea scumpe si esti prea mica de asa ceva, mai bine iti iei un Nokia caramida sau un Allview