| redhead13 a întrebat:

Incep prin a cere un raspuns clar, nu sugestie de genul "vezi pe la setari mesaje.". Nu stiu cum sa opresc o optiune care-mi spune la fiecare mesaj primit de la cine este. Daca-s in conversatie cu omul respectiv, pe langa faptul ca sunetul se aude la fiecare mesaj, se aude si robotul "you have a message from x". Azi mi-am luat telefonul. Am intrat in toate setarile posibile si imposibile. E un LG F60. Am cautat si pe net raspuns dar nu am gasit.
Merci fain!

1 răspuns:
| Irinelp a răspuns:

Aceia este optiune de regula pentru orbi si poate fi dezactivata la setari si apoi intri la accesibilitate si dupa la Talkback si dezactiveaza aceasta optiune.