| Florian80 a întrebat:

Buna,
La ce ma pot astepta daca telefonul meu/tableta nu mai are suport Samsung pt.viitoarele versiuni de android?
Ms

Răspuns Câştigător
| RoxanaElena007 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie avand un a20e care a ramas blocat la android 11 si one ui 3.1. Nu e nimic grav si inca il poti folosi normal cat timp versiunea android mai are suport la aplicatii sau e posibil sa nu mai poti folosi in cativa ani unele aplicatii care au nevoie de o versiune mai noua (cum au facut cu cele de la 2.3.7 in jos, de la 4.4/KitKat in sus daca nu ma insel nu ai probleme si daca ai de la android 9 in sus e chiar ok).

| Florian80 explică (pentru RoxanaElena007):

Eu am.sa.raman blocat la android 13...mai incolo doar suport anti malware...etc.dar fara alt android

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va functiona pana ce aplicatiile mai au suport (functioneaza cu el) sau pana ce se strica (fizic).

| doctorandus a răspuns:

Cel mai rău ar fi să intre hackerii. Atât că dacă ești atent, bugurile de Android sunt foarte greu de exploatat.

| Florian80 explică (pentru doctorandus):

Pai parca era vorba ca Samsung knox nu poate fi spart de hackeri?

| UserRo10 a răspuns:

Desi nu o sa mai ai acces la viitoarele versiuni de android vei primii in continuare cativa ani patch de securitate de la Samsung si nu ai de ce sa te temi

| Rededdemonxtx a răspuns:

Te poți astepta in cel mai rau caz sa nu mai poti sa acesezi unele aplicatii in urmatorii 20 de anii si poate sa iti virusezi mai repede acel dispozitiv ( virusi mereu devin mai puternici si mai puternici fie pe telefon sau calculator )