| anonim_4396 a întrebat:

la Orange am vazut ca am optiune de net la cartela prepay, cu 13 euro am 12 gb la viteza 4g si imi spune cu valabilitate 30 de zile, normal stiu ca dupa ce imi reincarcam creditul si primeam de la optiune minutele si net-ul imi ramanea acolo si net-ul neconsumat, adica, daca ar fi sa nu folosesc deloc net-ul primit de la optiune ar fi sa am peste cateva luni cateva sute de mb, daca activez optiune de net [*100#, cartela de telefon nu internet, sa se inteleaga] atunci acei gb vor fi valabili doar 30 de zile? cine a mai facut asta?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Traficul de date inclus in optiunile PrePay este valabil timp 30 de zile. Pentru a te conecta ulterior la internet este necesar sa reincarci si sa iti reactivezi o optiune de date.

Cu prietenie,
Orange Helper