| BoOoMbOnik a întrebat:

La telefonul Samsung galaxy young modul de deblocare de pe ecran este acela in care glisezi dintr-o parte in cealalta. Eu as vrea sa am modul acela in care unesti punctele intr-o anumita forma si astfel e ca o parola. Pot sa fac de la setari aceasta modificare? sau e de la tema? sa schimb tema? Cum pot sa fac sa nu mai am sa deblochez normal de la dreapta la stanga ci sa am acel mod cu parola in care unesti punctele? va rog seriozitate. multumesc!

Răspuns Câştigător
| 4ndr3i a răspuns:

La toate smartphone urile(cu android) exista modul de deblocare prin glisare.toata treaba cu unirea acelor puncte se numeste "pattern" si se activeaza din setari.Te duci la "Security->Lock Screen->Pattern" si unesti cum vrei tu punctele alea.

1 răspuns:
| DumiY a răspuns:

Buna!
Trebuie sa dai la setari, apoi la securitate. Apesi pe securitate si dai la blocare ecran. Trebuie sa alegi modelul dorit.
Bafta!