| NederLand a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine va rog ce trebuie sa ii fac telefonului meu ( BlackBerry Torch 9800 ) ca sa il pot loga cu site-ul oficial BlackBerry. Nu ma lasa sa trec de al doilea pas aratandu.mi mesajul asta "Device Radio Off - BlackBerry App World requires that your device radio is turned on to continue." Am restabilit, inchis, deschis etc. retelele, wi-fi-ul si nu a mers. Ma poate lamuri cineva va rog? dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| Eidriana a răspuns:

Eu nu ma pricep pentru ca nu am BlackBerry, dar m-am gandit ca probabil au mai fost persoane care au avut problema asta. Cu o cautare rapida pe google am dat de un forum chiar de la BlackBerry.
Connections > Mobile Network > debifeaza conexiunea cu furnizorul tau...

| NederLand explică (pentru Eidriana):

Asta am facut si eu, am cautat pe google prima data bineinteles, dar nu am gasit exact raspunsul care imi trebuia.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Mesajul spune : "Radio Device este închis. BlackBerry App World solicită ca Radio Device să fie PORNIT pentru a putea continua."

Deci, ÎNAINTE de a începe procesul de logare să deschizi radio-ul şi apoi refaci logarea.

Cu toate că, mie mi se pare AIUREA chestia asta...

Încearcă aşa cum am spus, altfel NU ştiu ce să zic.

Dacă NU reuşeşti nici aşa, eventual să mergi la un Service ori la o reprezentanţă a operatorului de telefonie, sau la magazinul de unde l-ai cumpărat.