| anonim_4396 a întrebat:

Locuiesc de vreo jumatate de an in Germania si am net atat pe mobil cat si pe calculator.Am auzit ca este interzis sa descarci de pe net filme si muzica si ca amenda e mare.Intrebarea mea este:de pe magazin play am voie sa descarc jocuri si aplicatii? sau ma trezesc cu amenda.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, asa este, anul trecut mi-a scris un utilizator roman, stabilit in Germania, ca a fost amendat pentru descarcarea unor filme, el spunea ca a fost amendat cu 3.000 euro.
Poti descarca tot ce este gratuit sau, daca nu este gratuit, sa platesti.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Pai gratis sunt si pe magazin play si chiar si pe net...imi e teama, nu stii tu cumva sigur daca de acolo am voie sa descarc jocuri?

| CiprianNick a răspuns:

Eu nu cred că cineva chiar stă să analizeze ce descarcă fiecare persoană în parte. Nu ştiu cine ţi-a zis chestia cu amenda, dar părerea mea este că te-a minţit.

| AdeeAdelyna83 a răspuns (pentru CiprianNick):

Ba stii ca e foarte adevarat.Chiar stiu pe cineva care a primit amenda 800 de euro pentru ca a descarcat un film si mai cauta pe net sa vezi ca nu e singurul.