| David_New_1992 a întrebat:

Bună lume... Am și eu o problema cu un Sony Xperia Z(C6603). Știți bara aia de sus pe care o tragi cu degetul și ți se deschid notificările și setările rapide (Bluetooth, Wi-Fi, etc.)? Bara aia nu o mai pot trage când țin telefonul pe orizontala(|) ci numai când îl țin pe verticală(-)... Nu știți care ar fi problema? I-am dat și reset.
Da tot nu merge.

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Fie este o eroare de soft, fie una hardware (accelerometrul poate sa nu mearga bine ), te duci la un service si intrebi mai bine

1 răspuns:
| David_New_1992 explică:

Intre timp mi-am spart touchscreenu si otara din sticla protectoare si a trebuit sa schimb ecranu cu totul (display+touchscreen+sticla) iar acum merge si sa trag bara aia...