| 93Mari a întrebat:

Buna,luna trecuta mi-am dus telefonul la service doctor gsm, pentru ca nu se mai aprindea telefonul cand am fost azi dupa el sa il iau deoarece mins-a parut ca dureaza prea mult aproape o luna mi s-a spus ca nu este gata ca inca face figuri telefonul. Cand am fost sa il duc mi s-a spus ca pretul este de 150 lei, azi mi s-a spus ca este de 250 lei pe zi ce trece pretul creste. Au spus sa ma duc joi dupa el, dar ma gandesc ca nici joi nu va fi gata si sigur vor creste pretul. Ce sa fac sa ma duc sa il iau de acolo si sa il duc la alt service?

2 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Nu te mai duce la service de unde ți ai achiziționat telefonul. Nu se merită. Și eu am pățit. M-am dus la unul particular, dacă înțelegi, și în maximum 3 zile a fost gata.

| Stefan831 a răspuns:

Telefonul tau este pe procesor mediatek? Daca da il poti repara acasa la pc. Daca e software problema.