| TOFFIXman a întrebat:

M-a oprit un barbat pe strada sa dea niste sms-uri cica.Mi-a venit cost suplimentar 20 de euro pentru terți. Barbatul a trimis 2 smsuri unul la 7472 si 7575. Am primit pe 1 August un mesaj cu un credit la Publi 24. Am citit pe site si am vazut ca, creditul nu poate fi inlaturat. Este posibil ca Publi 24 sa imi poată lua banii automat si trebuie sa opresc abonamentul sau nu imi pot lua bani automat? O sa pun si o poza cu sms-ul. Poza cu sms-ul : https://imgur.com/a/j7OQ2qX

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai probleme. A doua oara nu-ti mai ia banii. la primul SMS ai facut o fapta buna ca ai trimis un mesaj pentru a ajuta EDU.ro (educatie). La al 2-lea poti sa pui anunturi de acei bani la Publi 24. Asta e! Zi mersi ca ala n-a fugit cu telefonul. Cum sa dai unui strain telefonul tau?

| TOFFIXman explică (pentru Salontanul):

I-am tinut minte fata, erau 20 de oameni minim langa noi era inconjurat din 3 parti si mi-a dat,, garantie" ceasul police de 5 mil. Totusi iti multumesc pentru raspuns, tu primesti funda.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa dai telefonul la un necunoscut pe strada sa faca ce vrea cu el? Serios? Vroiai sa il ajuti il intrebari ce sms vrea, unde vrea si il trimiteai tu.

Contacteaza https://www.publi24.ro/ajutor sa vezi daca te pot ajuta

Bula
| Bula a răspuns:

A fost TP
(taxa pe prostie)
Ai scapat ieftin.

Contacteaza-i pe cei de la Publi24 si anuleaza "comanda" de indata!

| TOFFIXman explică (pentru Bula):

M-am gandit sa fac o fapta buna, poate-i murea mama, pe pamantul asta o fapta buna este rasplatita cu nesimtire, observ.

| suntserios a răspuns (pentru TOFFIXman):

O fapta buna puteai sa faci. Il intrebai ce vrea sa scrie si cui si scriai tu frumos.

| Andreeush a răspuns:

De ce i-ai prermis acelui străin să trimită mesaje?

| NLS a răspuns:

E bine sa faci fapte bune, însă asta presupune sa îți dicteze mesajul, numărul, și telefonul rămâne la tine în mana.
Data viitoare ai grija pe cine ajuți.

| cfrtobias a răspuns:

Omul ala nu a zis cui sa dea sms? doar dau un sms si ai dat imi dai?

| TOFFIXman explică (pentru cfrtobias):

Vad ca nu prea intelegi, nu va duce, am pus o intrebare la care astept un raspuns, nu alre intrebari. M-a intrebat daca poate da un SMS, el scria cuiva care ii raspundea, nu stiu cum a putut sa sms asa repede, acum 2 zile inca un prieten i-a dat (el nu stia ce mi s-a intamplat ) si cica sa o sune pe masa, ghici ce, si lui i-a venit cost suplimentar. Mi-a dat ceasul police si ochelarii Armani, nu avea cum sa imi fure telefonul. Am mers la politie in seara asta si ma duc si maine dimineata. Multumesc totusi, pentru nimic

| Raducons a răspuns:

Vezi cum sa mai ai incredere in oameni, cand esti om de buna credinta cazi prada raufacatorilor.Ala si a incarcat contul de pe publi cu telefonul tau, reclama l la politie cat de repede, e o inselaciune

| christine99 a răspuns:

Si de ce a facut asta?