| alinutzacodruta a întrebat:

Buna, m-am portat de curand la Vodafone. Sunt la prima factura si am o nelamurire. Nu inteleg de ce platesc asa mult. Mi s-a calculat tva-ul de 2 ori? Mai jos va dau detaliile facturii

Seria și numărul facturii: VDF318681760 Curs de schimb: 4. 6619
Taxă conectare 26.11
Abonamente și extraopțiuni 130.58
Alte Taxe si Ajustări -26.11
Total fără TVA 130.58
TVA 19% 24.81
Total cu TVA inclus 155.39
Total de plată 155.39

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

TVA ti-i calculat de o singura data si este = 24.81 lei.
Restul facturii se calculeaza la cursul de schimb, in conformitate cu preturile in Euro din contractul pe care l-ai semnat.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Unde ai vazut tu ca au adaugat de doua ori TVA?
Total fără TVA 130.58 ( pret fara TVA)

TVA 19% 24.81 (valoarea TVA)

Total cu TVA inclus 155.39 (FARA COMENTARII)
laughing laughing laughing
Cati ani ai; ce nota ai avut in clsa a-3-a, la aritmetica?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru alinutzacodruta):

10+, ccu o plimbare cu roaba in jurul clasei.winking laughing tongue

| alinutzacodruta explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

La cursul valutar de azi, cu tot cu tva ( 22.14) ar fi 138.68 lei...

| Începătorul988 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ah, ce ma mai plimbam cu roaba cand eram mic. tongue
Dai mie plimbarea aia cu roaba?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru alinutzacodruta):

P.S. Vodafone=Firma de servicii telefonice cu... excroci; mi-au incarcat factura, am refuzat plata, m-au dat pe mana unei frme de recuparare, i-am injurat profesionist cu tot "bagajul de autobaza". i-am rugat sa ma cheme in judecata. le-am aspus ca ii dau in judecata pentru hartuire si propuneri indecente. laughing Final: nici factura nu le-am platit si nici in instanta nu au avut tupel sa ma cheme. Bafta deasa si mult succes. Si nu uita sa le ceri desfasuratorul conorbirilor pentru fiecare factura.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru alinutzacodruta):

laughing si care-i ziua cand ei au raportat costul, la cursul bancar? alaltaieri, saptamana trecuta, sau azi?winking tongue

| sorin_6068 a răspuns:

Ai platit atât pentru că la prima factura plătești abonamentul de la data activării până la data facturării și abonamentul pe luna următoare de la următoarea factura se va regla și vei plăti mai putin