| Ctmfresh28 a întrebat:

ma gandesc de ceva timp ca imi cumpar un telefon si din moment ce in magazine sunt mai scumpe decat pe magazinele online, m-am gandit sa apelez la acestea, dar nu sunt 100 la 100 decis ce sa fac. De exemplu la eMAG, quickmobile, cel.ro etc drept garantie primesc o foaie fara nici o semnatura, stampila sau altceva ce sa arate autenticitatea ei, deci daca produsul este defect, se strica, de unde stiu eu ca ei imi vor repara, inlocui, inapoia produsul/banii? De ce nu ar putea spune ca garantia este copiata sau altceva?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia de la eMag cu incredere. "Foaia aia de hartie" de care zici are o copie electronica in contul tau pe net. Factura, de asemenea. In acesta situatie nimeni nu-i poate insela si sa stii ca stampila nu mai este obligatorie: http://www.avocatnet.ro/......ntele.html
Eu, acum, mi-am cumparat de la ei un Allview P6 Energy. Nici nu m-am uitat in cutia la acte. Stiu ca sunt pe net si le pot folosi oricand cu incredere. Chiar am avut o problema cu un monitor de la ei. S-a rezolvat asa de corect ca le-am si trimis un e-mail de multumire.

| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand să cumperi de la eMAG și ce.ro pentru că sunt de încredere și îti vor oferi garanție, iar dacă nu-ți convine îl poți returna în 30 de zile.

| OnuOnulică a răspuns:

Și cei de la quickmobile sunt de încredere. Poți cumpăra fără teamă.

| Ctmfresh28 explică:

De Quickmobile ce parere aveti? Au unele telefoane la pret redus fata de eMAG

| Chiriac_Robert_2000 a răspuns:

Cel mai bine cumperi un telefon second hand, deoarece este de 2-3 ori mai bun si la un buget mai redus, ex: Huawei Ascend P6 nou e aprox. 1200 lei, iar second e aprox. 500 lei. Dar ai grija sa nu aibe nici o defectiune, eventual te duci la un service cu omul respectiv sa vezi daca are probleme. Bafta!

| AndreiAndrei123454 a răspuns:

Iti recomand sa cumperi de la eMAG, eu numai de acolo cumpar..cand un produs se strica ei vin iti iau produsul, il duc si il repara si ti-l aduc inapoi si nu trebuie sa platesti nimic