| brokxy a întrebat:

Ma tot suna niste numere din Germania. Deja 4 numere DIFERITE! Sa raspund? Toata ziua au sunat. Si e dubios

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu, sunt cei care iti incarca factura daca ii suni inapoi. Au fost la stiri cei care te suna din Germania, Serbia sau o alta straina, sunt anumite persoane cu rea intentie de a le incarca contul printr-o metoda de ei stiuta. Citeste aici https://specialarad.ro/......e-o-teapa/

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intreabă-l și tu "vas-ist-los"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu răspunde. Blochează numerele.

| Mosotti a răspuns:

Blocheaza-le! Daca se mai intampla atunci poti sa te adresezi operatorului de telefonie sa iti zica ce si cum. Poate vreun fost gagiu se razbuna pe tine ca l-ai parasit s-au suparat?! Care are prieteni acolo sau e chiar el acolo? Ia gandeste-te. Altfel nu are cum.

| Celcestietot a răspuns:

Du-te si tu la un politist si spune-i toate acestea daca nu te simti in sigurantawinking!

| Bizon95 a răspuns:

Toti au raspuns cu "nuuuu" raspunde
iar eu SUSTIN SUS SI TARE PE INVERS:

raspunde cat vrei, nu te costa absolut nimic

totul e SA NU CUMVA SA II SUNI TU!
ATUNCI COSTA DE USTURA, NUMAI CAND SUNI TU!

am primit si eu niste din astea, si era un robot care imi spunea sa sun inapoi cu nustiuce chestie ca as putea primi bani, insa evident ca dupa aia am blocat numarul, chiar nu am nici un chef sa sun din greseala, prefer sa suflu in iaurt decat sa ma trezesc cu 50-100eu din primul minut

| danbnz a răspuns:

Baga numerele aici... poate le gasim pe undeva pe net.

| brokxy explică (pentru danbnz):

+37653195056
+37646703711
+37665034181
+37636962263
Nici nu-s multe laughing
Ce naiba nu era Germania am dat pe google si era de fapt
Lithuania

| MihaelaDart a răspuns (pentru brokxy):

Germania are +49

| danbnz a răspuns (pentru brokxy):

Vad ca mi-a luat-o cineva inainte... aia banuiam si eu, spam cu call back.

Daca se mai intampla poti sa verifici daca numarul e raportat ca spam aici:
https://www.listaabonatilor.ro/

| BuLaNNNeL a răspuns:

O fi vreo cunoștință ce încearcă să dea de tine?

| Yurisa a răspuns:

Nu raspunde

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e vreo urgenta te-ai gandit la asta?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce urgență? Te-ai gândir la asta? Urgența cui. cae sună la întâmplare?

| sunt0anonima a răspuns:

Heei undeva în agenda ai o optiune care nu permite numerelor necunoscute sa te mai sune(pe mine ma sunau des numere ascunse si acum nu le permite aceasta restricție )
Deci faci asa:intri la contacte si dai pe acele 3 puncte din dreapta sus, apoi intri la setări si dai pe"blocare numere" si activezi "blocare numere necunoscute" sper ca te ajuta

| ioneln a răspuns:

Ai aplicat la locuri de munca din Germania?

| brokxy explică (pentru ioneln):

Nu

| ioneln a răspuns (pentru brokxy):

De ce ti-ai ales username-ul asta?
misssuccubusss333

esti inca la liceu probabil sau la facultate in primul an