| emipenet a întrebat:

Mai merita un iphone 4 si un Samsung galaxy s2? Daca da, care sa il aleg
Argumentati!

Răspuns Câştigător
| alexandraad a răspuns:

Pe iphone 4 nu poti sa faci nimic, decat poze. Are ios prea vechi si nu merge sa instalezi aplicatii(nici Facebook, messenger, insta etc).
Si merge foarte greu. Am avut si stiu.
Cat despre s2... e vechi si el. Merge greu. Eu am avut s2 plus si mergea greu, dar ala simplu.
Ambele sunt vechi si nu merita. Dar daca ar fi sa aleg, mai bine s2. Macar pe ala poti instala aplicatii.
Au fost bune la timpul lor. acum nu ai ce sa faci cu ele. Funda

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iphone 4, e mult mai bun

| UserRo10 a răspuns:

Ambele telefoane sunt foarte vechi si nu se mai merita deloc. Sunt si telefoane dupa 2016 destul de ieftine. Intre cele 2, iphone 4 e mai bun

| OnePiece a răspuns:

Sunt foaaaaarte vechi amandoua.

Galaxy S2 totusi are mod pentru Android Marshmallow si Nougat si poate rula cat de cat aplicatii. Dar sa fim seriosi, pana si o chinezarie de 300 de lei e peste amandoua.

Strict intre ele, S2

| NikolasXD a răspuns:

Iphone 4 da e extrem de vechi

| andrada2222 a răspuns:

Pe iphone 4 poti sa faci mult mai multe decat un Samsung s2, dar o alta alternatva este iphone 5 sau 5s

| PPVali a răspuns:

Oricat de bune calitativ ar fi ambele telefoane nu merita in 2017 asa ceva decat daca ai pretentii foarte foarte mici.
Cat dai pe un telefon din ala second hand gasesti ceva SH sau poate chiar nou mai bun, mai modern, cu ecran mai mare, varianta mai noua de OS, etc.