| EdwardEddy a întrebat:

Maine vreau sa imi cumpar un nou telefon. Bugetul este de 1600 Lei, dar nu ar strica daca as mai ramane cu ceva bani.Am de ales INTRE LG G2 de 32 Gb (1600 lei) si Allview X1 Xtreme(1200 lei). Ambele telefoane sun la Altex.Voi ce ati alege si de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara discutie as alege G2. Nu am incredere in marci de astea de doi bani rebranduite la noi in tara sub numele Allview. Daca cauti pe google o sa vezi ca aceleasi telefoane le gasesti in China cu alt nume, ca noi romanii suntem mai prosti si mergem pe ideea ''mult si prost''. Oricum pretul confirma lucrul acesta. Are specificatii un pic mai bune ca G2 dar e mai ieftin. Cum vine asta? Axeaza-te pe calitate, nu pe cantitate.
Succes!

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Allview X1 Xtreme are multe minusuri din punct de vedere tehnic, nu degeaba este aceasta diferenta de pret.
Aici ai comparatia facut de @bursuc001 la categoria telefonie:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5543&idPhone2=6194

| DemBow a răspuns:

Samsung Galaxy S4 ar fi cea mai buna alegere. E mult mai bun decat LG sau Allview.
http://www.altex.ro/......ion-silver

| nimeninustiecinesunt a răspuns:

Pretul nu spune performanta sa stii -_- am x1 xtreme si a meritat toti bani. Ba chiar ar trebui sa ii mareasca pretul. Unij precum cel care a primit funda au ceva cu Allview care sunt sub numele de gionee si nu sunt chinezarii cum spun unii g2 este un telefon trecut cu caracteristici minime in care din cauza firmei se mareste cu mult lretul telefonului. Deci spre parerea mea x1 xtreme este cel mai bun telefon al anului 2014 intrecand si s5 -_- documentati.va si voi!