| AliiB a întrebat:

Buna!
Mi'am activat optiunea cu net 100 mb de la Orange pe gratis (cea de 7 zile), dar de atunci nu ma mai pot conecta prin wi-fi straight facestraight face Netu cu optiunea asta merge ft incet pe telefon si mai bine mi-a fost prin wi-fi. Ce pot face sa mearga si wi-fi-ul. Am Samsung galaxy s plus.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Conexiunea de date mobile nu influenteaza posibilitatea de conectare prin wifi oferita de alti furnizori de internet. Iti recomand sa incerci dezactivarea accesului la internet prin retea mobila (Setari > Wireless si retea > Retele mobile > debifezi Utilizare pachete date)– si sa incerci din nou conectarea prin wifi.

Orange Helper

2 răspunsuri:
| frumusica12 a răspuns:

Poate ti sa dezactivat optiunea de 7 zile :-)

| AliiB explică (pentru frumusica12):

straight face
Merge netu (optiunea aia)...da cand sunt intr'un local sau acasa daca vreau sa intru pe net nu ma pot conecta prin wi-fi, nu pot sa intru pe net numai cu optiunea aia tampita care merge extrem de incet. Prin wi-fi mi se incarca mai repede pagina de net. Pricepi acum ce vreau sa spun?