| JhgfdGirl a întrebat:

Mi-am cumparat Alcatel one touch tli014a1 si pe cutie apare ca are android... dar in telefon nu il gasesc! Unde ar trebui sa intru pentru a descoperi unde este tampenia de Android?
-FUNDA:* -

Răspuns Câştigător
| คภ๔гєเ a răspuns:

Ca sa vezi daca telefonul tau are android trebuie sa urmezi urmatorii pasii:
1) Intri in meniu
2) Intri in setari
3) Cauti "Despre telefon" acolo o sa iti apara versiunea androidului si daca nu apare inseamna ca nu are

| JhgfdGirl explică (pentru คภ๔гєเ):

Am intrat in setari si nu gasesc optiunea: Despre telefon thinking

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il gasesti la Setari.Despre telefon.Doar nu ii scrie pe frunte.

| stlucian a răspuns:

Android este OS-ul telefonului.Adica cum ai in PC Windows asa are telefonul Android.Un Update poate nu e posibil dar cu sistemul de operare(OS-sul sau) poate functiona fara probleme in limita capacitatii sale.Ce-ti trebuie sa vezi unde e?

| ChrissD a răspuns:

Androidul este un sistem de operare si daca vrei sa vezi de versiune este intri la setari la secțiunea despre telefon.

| DelphhiN a răspuns:

Androidul este un sistem de operare, nu ai cum sa il gasesti...mai exact ce vrei tu sa gasesti? el in sine cand il deschis ii deschizi sistemul de operare android...ce ai vrea sa gsesti.