| Ursulet2019 a întrebat:

Mi-am cumparat recent(acum aprox o luna) un Samsung galaxy A51 nou si am obsercat ca atunci cand sunt intrata pe o aplicatie sau joc si apare bulina de la messenger cu un mesaj, il deschid si merge foarte foarte greu.
Daca ati patit sau stiti care e problema si cum sa rezolv asta, lasati-mi un mesaj.

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca messenger lite, care foloseste mai putin ram decat cel pe care il ai tu.

| JicaContra a răspuns:

Task manager/inchide jocul sau si mai bine, inchide tot
si apoi messanger

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe toate telefoanele cu Android face asa... Am incercat 8 brand-uri diferite, e imposibil sa nu mearga teribil cand schimbi de pe o aplicatie pe alta.

| Ursulet2019 explică (pentru anonim_4396):

Pe j7 de exemplu nu am avut problema asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ursulet2019):

Nu inca. Pe toate apar probleme random din cand in cand. De-asta prefer emulator si telefoanele le tin doar pentru mesaje si apeluri. Eu tot nu pot intelege cum pe telefoane apar asa random, iar emulatorul merge mereu perfect, sa nu uitam ca pentru unele apps trebuie sa am Samsung, si am ROM de galaxy s8 care ruleaza impecabil, n-am vazut S8 fizic ever sa ruleze asa bine.