| Marcela46 a întrebat:

Buna mi am cumparat un alt telefon si netul la telefon nu merge si eu am net nelimitat ce as putea sa fac sa mearga mentionez ca am si minute si merge sa sun

Răspuns Apreciat de Editori
| Heureuse a răspuns:

Dacă e nou nu ai setările la telefon. In mod normal se primesc automat prin mesaj sau se suna la relatii clienti si se obtin setările. Dacă esti la telekom de exemplu, nu trebuie decât să scrii apn: broandband si nume: broadband in restul toate rămân la fel, dai salvare si faci reponire telefon. Si gata!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Daca e dual sim atunci OBLIGATORIU trebuie sa fie in sim 1. In Sim 2 nu merge netul. Si eu am patit
Sper ca te-am ajutat!

| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Cauta pe net sau intreaba la cei de la care ai cartela. Ar trebui sa iti spuna un APN (AccesPointNames). Pe acela trebuie sa il bagi un telefon Setari>Mai multe retele>Natwork...(Asta ar putea sa fie sau sa fie direct APN>Acces Point Names (APN).
PE NET CAUTI CEVA DE GENUL:
apn... reteaua ta de telefonie.

| cristi1000189 a răspuns:

Poate sa fie telefonul 3G si cartela e pe 4g asa s-a intamplat si la mine dar merge sa suni si nu merge internetul