| DelphhiN a întrebat:

Mi-am cumparat un Huawei mate 20 lite si mi-am pus folie de sticla pe ecran, care este in jur de 0.3 mm.
Acum imi merge tare greu touchscreenul.
Stie cienva cum imi pot calibra touchul sau ce pot face sa mearga "normal"?

4 răspunsuri:
| Edmonds2342 a răspuns:

Scoate foliawinking

| DOOOPX a răspuns:

Daca ai pus corect folia si nu exista bule de aer nu ai de ce sa scoti folia, e asa doar la inceput dupa va trece un timp si se va ''lipi'' complet de ecran, asa era si la mine, dar intr-o saptamana totul mergea ok.

Succes!

| DelphhiN explică (pentru DOOOPX):

Folia a fost pusa la service. deci cred ca e ok.

| DOOOPX a răspuns (pentru DelphhiN):

Asteapta o saptamana, aveam si eu problema aceasta, isi va reveni ia.