| Intebarisiraspunsuri a întrebat:

Mi-am cumparat un iphone 5c din America, dar cand pun cartela imi spune ca nu merge si ceva de genu' ca trebuie sa o schimb am incercat de la Orange si de la cosmotesi nu merge nici una, imi spune ca trebuie deblocat telefonul, ce fac?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca daca este adus din alta tara trebuie deblocat. Te sfatuiesc sa te duci la un service si acolo o sa-ti spuna cu exactitate. Bafta!

| Intebarisiraspunsuri explică (pentru anonim_4396):

Mi-a spus ca-l poate debloca pentru 150 dolari sad

| miTzuliK93 a răspuns:

1. Iti procuri Gevey SIM: http://www.gevey-sim.ro/. Este cea mai simpla cale de decodare a unui iPhone. Nu necesita jailbreak si tot ce trebuie sa faci e sa suni la 112 dupa ce l-ai introdus, dupa cum zice si in descrierea site-ului pe care tocmai ti l-am dat. :P

2. Decodare oficiala. Dar asta te poate ajunge si pana in 100 de euro, avand in vedere ca e blocat pe SUA. mai multe preturi orientative din acest punct de vedere aici poti vedea: http://www.decodare.info/pret-decodare-iphone.htm. :P Mult succes!

| oODonViperOo a răspuns:

Trebuie sa decodezi telefonul.

| Intebarisiraspunsuri explică (pentru oODonViperOo):

L-am deconecta si aprins din nou si tot nu merge