| LanaDelRey1975 a întrebat:

mi am cumparat un iphone si mi-am facut cont de pe calculator pe Apple Store. insa cand vreau sa intru pe cont si de pe telefon imi cere cardul de credit. cum s aprocedez sa nu mi l mai ceara?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Uite, urmeaza intocmai acest tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=HcQulQwPJRU si iti vei crea un id Apple gratis.

| FkThRz a răspuns:

Din moment ce exista persoane ce nu poseda un card de credit, trebuie sa existe un buton de "Skip" pe care poti da sa treci mai departe fara a pune numarul cardului de credit. In caz ca nu este asa, incearca sa dai "Save" fara a completa numarul cardului. Eu, totusi, am completat pentru ca o sa ai nevoie si la anumite tranzactii gratuite din AppStore. Ma refer la carti/e-book-uri. Te sfatuiesc sa completezi si tu. Nu te fura nimeni.tongue

| LanaDelRey1975 explică (pentru FkThRz):

Am completat tot inclusiv numarul cardului si ce mai era legat de card insa tot nu merge. spune ca e o preoblema legata de numarul cardului dar l am scris corect am incercat de peste 10 ori cu 2 carduri diferite Visa si nu merge...